Menü
Haber Arşiv
     

MERKEZ YENİ CAMİİ YIKILIYOR

Çağlar, Yeni Camiyi Yıkıyor.!

Bolu Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, Yeniçağa Merkez Yeni Camiyi yıkıyor. 1952 yılında ibadete açılıp, 64 yıldır ibadet edilen Merkez Yeni Cami Hayırsever Meliha Dalgıç hanımefendinin maddi desteği ile yaklaşık 1500 kişilik, tarihi dokusuna uygun büyütülerek, aynı bulunduğu yere yeniden yapılacak.

 

 

 

 

Başkan Çağlar, Merkez Yeni Camiyi Yıkıyor.
Bolu Yeniçağa ilçesinde 1952 yılında ibadete açılan 64 yıl ilçe halkının hizmetinde olan Yeniçağa Merkez Cami yıkılıyor. Cami tarihi dokusuna uygun büyütülerek, yeniden yapılacak.
30.12. 2016 tarihinde kılınan son cuma namazı ile ibadete kapatılan caminin iç kısmı tamamen yıkılmış olup, çatısından başlanarak, duvarları yıkılacak. Harfiyatından sonra yeni caminin temeli atılarak, cemaat kapasitesi yaklaşık 1500 kişilik tarihi dokusuna uygun olarak yeniden yapılacak. 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar şunları söyledi. "Yeniçağa Merkez Yeni Camimiz 64 yıldır ilçe halkımızın ve e-5 karayolu üzerinde bulunması münasebetiyle de yoldan geçenlerin ibadet mekanıydı. Camimiz yeterli gelmemeye başiladı. Hayırsever hemşehrimiz Meliha Dalgıç hanımefendinin maddi desteği ile camimizin yenilenmesi imkanını sağlıyoruz. Camimiz yaklaşık 1500 kişilik tarihi dokusuna uygun olarak en kısa zamanda yapılacaktır. Şahsım ve Yeniçağalılar adına Hayırsever Meliha Dalgıç hanımefendiye teşekkür eder, hayırlarının kabul olmasını niyaz ederim" dedi.

Yeniçağa Merkez Yeni Cami Hemşehrimiz Hayırsever Meliha Dalgıç hanımefendinin maddi desteği ile yenilenmiş olacak.
Kaynak: http://www.dortdivandunyasi.com/haber/caglar-yeni-camiyi-yikiyor_3702.html

Haber tarihi: 17/01/2017
Haber Okunma: 5575
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google


Önceki: Yaralı Kızıl Şahin Tedavi Altına Alındı
Sonraki: İMAR İLE İLGİLİ DUYURULAR