Menü
Anket
Haber Arşiv
     

YENİÇAĞA BELEDİYESİ TOKİ PROJESİ KONUT SATIŞ DUYURUSU

YENİÇAĞA BELEDİYESİ TOKİ PROJESİ KONUT SATIŞ DUYURUSU

 

*İLÇEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TOKİ PROJESİ KAPSAMINDA BOŞ KALAN 71 ADET 2+1   17 ADET 3+1 DAİRELERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ 30.09.2015 – 09.10.2015 TARİHLERİ ARASINDA ZİRAAT BANKASI YENİÇAĞA ŞUBESİNE  YAPILACAKTIR.

 

*2+1 DAİRELERE BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER İÇİ 1.000 TL, 3+1 DAİRELERE BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN 2.000 TL BAŞVURU BEDELİ ALINACAKTIR. BU BEDEL ZİRAAT BANKASI YENİÇAĞA ŞUBESİNE YATIRILACAKTIR.

 

*BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAKTIR.

 

*BAŞVURU FORMU ZİRAAT BANKASI YENİÇAĞA ŞUBESİNDEN TEMİN EDİLECEKTİR.

 

*BAŞVURULAR AŞAĞIDA BELİRTİLEN ŞEKİLDE ÖNCELİK SIRASINA GÖRE DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

1. KATEGORİ “ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERİ İLE DUL VE YETİMLER”

2. KATEGORİ  “EN AZ %40 ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ”

3. KATEGORİ  “EMEKLİ VATANDAŞLARIMIZ”

4. KATEGORİ  “DİĞER ALICI ADAYLARI”

 

*“KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI” NOTER HUZURUNDA; BANKA VE İDARE YETKİLİLERİ DENETİMİNDE 13 EKİM 2015 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. KURA ÇEKİLİŞ YERİ VE PROGRAMI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR.

 

BAŞVURU ŞARTLARI:

1. T.C. VATANDAŞI OLMASI,

 

2. YENİÇAĞA İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE 1 (BİR) YILDAN AZ OLMAMAK KOŞULU İLE İKAMET EDİYOR OLMASI VEYA İL NÜFUSUNA KAYITLI OLMASI,

  • · ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERİ İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİNDE BAŞVURACAKLARIN EN AZ 3 (ÜÇ) YILDIR İKAMET EDİYOR OLMASI VEYA İLÇE NÜFUSUNA KAYITLI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

 

3. TOPLU KONUT İDARESİNDEN KONUT SATIN ALMAMIŞ OLMASI VE TOPLU KONUT İDARESİNDEN KONUT KREDİSİ KULLANMAMIŞ OLMASI,

  • · ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERİ İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİ HARİÇ

 

4. BAŞVURU TARİHİ İTİBARİYLE 25 YAŞINI DOLDURMUŞ OLMASI GEREKMEKTE OLUP, ANCAK,

  • · EŞİ VEFAT ETMİŞ OLAN ÇOCUKLU DUL BAYANLARDA YAŞ ŞARTI ARANMAMAKTADIR.

 

5. AYLIK HANE HALKI GELİRİNİN, EN FAZLA NET 3.200-₺ OLMASI, (BAŞVURU SAHİBİNİN VE EŞİNİN GIDA, YOL, VS. HER TÜRLÜ ALDIKLARI YARDIMLAR DAHİL OLMAK ÜZERE TOPLAM HANE HALKI AYLIK NET GELİRİNİN 3.200-₺’DEN AZ OLMASI GEREKMEKTEDİR.)

 

6. BİR HANE HALKI ADINA, YANİ KİŞİNİN KENDİSİ, EŞİ VE VELAYETİ ALTINDAKİ ÇOCUKLARI ADINA YALNIZCA BİR ADET BAŞVURU YAPILABİLECEKTİR.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER :

BAŞVURU SAHİPLERİ;

1. NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİNİ,

2. HANE HALKI GELİRİNİN NET 3.200-₺’DEN AZ OLDUĞUNU KANITLAYAN GELİR BELGELERİ,

  • · BAŞVURU SAHİBİ EVLİ İSE KENDİSİ VE EŞİNİN AYRI AYRI GELİRİNİ KANITLAYAN BELGELER (TABİ OLARAK ÇALIŞTIKLARI SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARINDAN ÇALIŞTIĞINA DAİR ALINAN BELGELER İLE MAAŞ BORDROLARI, MAAŞ BELGELERİ, VB.)
  • · BAŞVURU SAHİBİ VEYA EŞİ ÇALIŞMIYORSA SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ÇALIŞMADIĞINA DAİR BELGELERİ,
  • · BAŞVURU SAHİBİ EMEKLİ İSE, SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ALINAN MAAŞ DÖKÜMÜ VEYA EMEKLİ MAAŞININ YATIRILDIĞI BANKA HESAP EKSTRESİ.

 AYRICA,

  • · ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERİ İLE DUL VE YETİMLERİ, KREDİ KULLANIM DURUMUNA GÖRE T.C. EMEKLİ SANDIĞINDAN ALACAKLARI “BELGEYİ”
  • · ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ, ENGELLİ VE YAŞLI HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN VERİLEN KİMLİK KARTININ FOTOKOPİSİ VEYA TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR DEVLET HASTANESİNDEN ALINMIŞ SAĞLIK HEYET RAPORUNU (EN AZ % 40 ENGELLİ OLDUĞUNA DAİR),
  • · EMEKLİ VATANDAŞLARIMIZ, SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ALINAN EMEKLİ KİMLİK BELGESİNİ VEYA BELGESİ HENÜZ ÇIKMADI İSE EMEKLİ OLDUĞUNU GÖSTEREN BELGE VEYA YAZIYI, İBRAZ EDECEKLERDİR.

 

BAŞVURU FORMU İLE BİRLİKTE YUKARIDA YER ALAN BELGELER EKSİKSİZ OLARAK BANKAYA TESLİM EDİLECEKTİR. EKSİK EVRAK İBRAZ EDENLER KURAYA KATILMA HAKLARINI KAYBEDECEKLERDİR.

 

SÖZLEŞME AŞAMASINDA İBRAZ EDİLECEK BELGELER:

1. İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ONAYLI VUKUATLI NÜFUS KAYDI VE ADRESE DAYALI KAYIT SİSTEMİNE GÖRE ALINACAK OLAN VE SON 1 (BİR) YILDIR YENİÇAĞA İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE İKAMET ETTİĞİNİ KANITLAYACAK BELGE. (İLÇE NÜFUSUNA KAYITLI OLANLARIN KİMLİK İBRAZ ETMELERİ YETERLİDİR.)

  • · (ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERİ İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİNDE BAŞVURACAKLARIN EN AZ 3 (ÜÇ ) YILDIR İKAMET EDİYOR OLMASI VEYA İLÇE NÜFUSUNA KAYITLI OLMASI GEREKMEKTEDİR.)

 

2. İL TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜNDEN BAŞVURU SAHİBİNİN, KENDİSİNE, EŞİNE VE/VEYA VELAYETİ ALTINDAKİ ÇOCUKLARINA AİT TAPUDA KAYITLI HERHANGİ BİR BAĞIMSIZ GAYRİMENKULÜN BULUNMADIĞINA DAİR BELGE. (1.KATEGORİ ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERİ İLE DUL VE YETİMLERİ HARİÇ) BELGE GETİRMEYENLERİN HAKLARI İPTAL EDİLECEKTİR. GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜNDE EK BELGE İSTENEBİLECEKTİR.

 

OTURMA KOŞULU VE İADE İŞLEMLERİ ;

2+1 TİPİ KONUTLAR İÇİN; HAK SAHİBİ OLUP SÖZLEŞME İMZALAYANLAR KONUTLARINI BORÇLARI BİTENE KADAR DEVREDEMEYECEKLERDİR. AYRICA, SÖZLEŞME İMZALANAN KONUT İÇİN BORÇ BİTENE KADAR ALICININ VEYA AİLESİ İÇİN İKAMET KOŞULU ARANACAK OLUP, ALICININ, KENDİSİNİN, EŞİNİN VEYA ÇOCUKLARININ SÖZ KONUSU KONUTTA İKAMET ETMEDİKLERİNİN TESPİT EDİLMESİ HALİNDE SÖZLEŞMELERİ FESİH EDİLECEKTİR. GERÇEĞE AYKIRI BEYANDA BULUNULMASI HALİNDE, KURADA HAK SAHİBİ OLANLARIN KONUT ALMA HAKLARI İPTAL EDİLECEKTİR. SÖZLEŞME İMZALANMIŞ İSE SÖZLEŞMELERİ FESHEDİLEREK GEREKLİ HALLERDE ÖDENEN PEŞİNAT TUTARLARI İRAT KAYDEDİLECEK VE ÖDENEN TAKSİT TUTARLARI MASRAFLAR TAHSİL EDİLDİKTEN SONRA FAİZSİZ OLARAK İADE EDİLECEKTİR.

 

 3+1 TİPİ KONUTLAR İÇİN; ANAHTAR TESLİM TARİHİNDEN İTİBAREN 1 (BİR) YIL SONRA İŞBU SÖZLEŞMEDEN DOĞAN HAKLARINI ÜÇÜNCÜ ŞAHSA DEVİR EDEBİLECEKLERDİR.

 

 


Haber tarihi: 01/10/2015
Haber Okunma: 6248
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google


Önceki: TOKİ BOŞ KALAN DAİRELER KURA SONUÇLARI
Sonraki: YENİÇAĞA BELEDİYESİ TOKİ PROJESİ KONUT SATIŞ DUYURUSU
İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal